!
ENG
Vaatluskampaania 2017

Tänavune loodusvaatluste kampaania kestab 14. aprillist 30. septembrini. Kampaanias osalemiseks tuleb tehtud liigivaatlus sisestada Loodusvaatluste andmebaasi (http://lva.eelis.ee). Lisaks veebilehele saab vaatluseid sisestada ka spetsiaalse nutirakendusega. Nutirakendused leiab SIIT.

Kampaania keskendub 22 liigile. Valikus on Vabariigi läheneva suure juubeli tõttu Eestile sümboolsed liigid suitsupääsuke ja rukkilill, samuti 2017. aasta imetaja, liblikas, orhidee ja seen ning liigid, kes on eelmistele mingi tunnuse poolest sarnased. Kirja lähevad kõik vaatlused, mis on tehtud alates 2017. aasta algusest kuni kampaaniaperioodi lõpuni 30. septembrini.

Tänavused vaatluskampaania liigid on:
Imetajad: metskits. Lisaks loomade vaatlustel lähevad arvesse ka erinevad tegevusjäljed.
Linnud: suitsupääsuke. Arvesse lähevad kõik vaatlused, kuid ootame eelkõige pesitsusvaatlusi.
Taimed: rukkilill, harilik muguljuur, käopäkk, harilik lõokannus, vahelmine lõokannus, harilik kuldvits ja kanada kuldvits.
Liblikad: sini-paelöölane, koerliblikas, valgetähn-pajuliblikas ja kollatähn-pajuliblikas.
Seened: harilik kukeseen, kahvatu kukeseen, lilla kukeseen, lehter-kukeseen, kollakas kukeseen.
Samblikud: saare-rihmsamblik, männi-rebasesamblik, harilik rabasamblik ja harilik varjusamblik.

Liikide lühitutvustusi saab lugeda SIIT.

Tublide vaatlejate vahel loositakse välja auhinnad. Kõigi vaatlejate vahel, kes on vaatlusperioodi jooksul sisestanud vähemalt nelja erineva kampaanialiigi vaatluse, loositakse sügisel välja kolm auhinda - kaks Loodusajakirjade aastatellimuse paketti 2018. aastaks ja üks National Geographic Eesti aastatellimus 2018. aastaks - ning lisaks ühele kolmest võitjast veel ka üllatusauhind.

Loodusvaatluste kampaania läbiviijad on Keskkonnaagentuur ja Keskkonnaministeerium.